کامپوزیت دندان با تکنیک جدید

کامپوزیت دندان با تکنیک جدید

کامپوزیت دندان یا ونیر کامپوزیت به منظور رفع شکستگی و از بین بردن فواصل دندانی و همچنین رفع تیرگی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، در فیلم کامپوزیت دندان آماده شده در این مطلب می توانید با روش جدید این درمان آشنا شوید.

امروز قصد داریم در باره کامپوزیت کردن دندان با تکنیک دایرکت ( مستقیم) صحبت کنیم، کامپوزیت دندان روشی کم تهاجم است که برای بازیابی عملکرد دندان ها کاربرد دارد و در پرکردن فواصل بین دندان ها و همچنین طراحی خط لبخند نیز به کار می رود، این تکنیک سریع و پربازده است. برای مثال وقتی شخصی دارای دندان های ساییده و آسیب دیده باشد، می توان با استفاده از کامپوزیت دندان آن ها را اصلاح کرد.برای شروع از مدل شبیه سازی شده استفاده می کنیم. به این صورت که الگوی مومی را از دهان شخص مورد نظر تهیه کرده و ابتدا درمان را روی آن پیاده سازی می کنیم، برای این کار از دو ماتریس یا قالب استفاده می کنیم، اولین قالب از جنس پلی وینیل و شفاف است ، تا حدودی انعطاف پذیری بالایی دارد ( به راحتی کج، و شکل داده می شود) . ولی در راستای عمودی تغییر شکلی ندارد، در مرحله بعد از ماتریس یا قالب دومی که محکم تر است استفاده می کنیم، این قالب برای توزیع یکنواخت مواد نیز کاربرد دارد.

نحوه ونیرکامپوزیت دندان:

ابتدا دندان ها را تمیز کرده و از اسید اچ برای اچینگ (نوعی ژل برای ایجاد سطح میکروسکوپیک بر روی مینا به جهت ایجاد پیوند با رزین ها) استفاده می کنیم، ماتریس یا قالب را روی دندان ها قرار داده و از ماسک برای نواحی که احتیاج به ترمیم ندارند استفاده می کنیم، برای اینکه ماسک محکم شود، باید ماتریس دوم که محکم تر است را روی آن قرار دهیم، بعد از برداشتن ماتریس یا قالب می بینیم که در قالب مقداری اختلاف رنگ وجود دارد، سپس به مینای دندان اسید اچ میزنیم و قالب را روی آن قرار میدهیم ، در نهایت کامپوزیت را به داخل آن تزریق می کنیم، مقداری صبر میکنیم که حباب ها از آن خارج شوند ، قالب دوم را محکم روی آن قرار داده و کامپوزیت را با نور خشک می کنیم، پس از خشک کردن ، قالب دوم را بر میداریم و با فرز، ناحیه ای که تزریق انجام شده را باز میکنیم تا وقتی قالب برداشته می شو د هیچ اثری از اضافات آن باقی نماند .
در فیلم کامپوزیت دندان که توسط گروه آموزشی و درمانی مدرن دوبله و ترجمه شده است می توانید به طور کامل این موضوع را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت ویستاتمام حقوق مادي و معنوي اين وب سايت محفوظ و متعلق به کلینیک لبخند با نام تجاري “لــبـخـنـد” ميباشد |www.cliniclabkhand.com © ۲۰۱۹

تماس باما