بلاگ

زیبایی همراه با خود اعتماد به‌ نفس دارد. هرچه بیشتر لبخند بزنید افراد بیشتری جذب شما می‌شوند. برای یک لبخند تاثیرگذار باید دندان های زیبایی داشته باشید. زیبایی همراه با خود اعتماد به ‌نفس دارد. اگر بگوییم زمانی که زیبا هستید داشتن اعتماد به ‌نفس کار سختی نیست درست است. یک دلیل بزرگ این است که نگاه‌های مردم شما را اذیت نمی‌کند. زمانی که درباره‌ی چیزی در ظاهر خود نگران هستید با نگاه‌های دیگران روی خودتان احساس راحتی نخواهید داشت. شما فکر می‌کنید همه به مشکلی که در صورتتان است خیره شده‌اند. همه‌ی افراد توجه زیادی به زیبایی صورت خود دارند و به سراغ

متخصص دندانپزشکی کودکان مسئول رسیدگی به سلامت دهان و دندان کودکان از نوزادی تا نوجوانی می باشند. آنها تخصص و تجربه مراقبت از دندان ها، لثه و دهان کودکان را در مراحل مختلف کودکی دارا می باشند. دندان های شیری در طول ۶ ماه اول زندگی کودکان شروع به درآمدن می کنند. آنها در ۶ یا ۷ سالگی اولین دندان های شیری خود را از دست می دهند و دندان های اصلی به جای آنها رشد می کنند. بدون رسیدگی لازم در این دوران، کودکان ممکن است با مشکلاتی نظیر پوسیدگی دندان و بیماری های لثه مواجه شوند که می تواند یک عمرعوارض و درد را برای آنان به همراه داشته باشد. امروزه کرم خور

جراحی لثه برای بازیابی شکل وعملکرد بافت لثه، رباط پریودنتال و استخوان پشتیبان دندان یا دندان فردی طراحی می‌شود. هدف بلند مدت واقعی هر جراحی پریودنتال، افزایش امید به زندگی دندان‌ها و نیز فایده‌ی آن‌هاست، این جراحی درمانی برای بیماری‌های لثه نیست. اساساً جراحی پریودنتال بافت انتقال یافته به دلیل بیماری را برداشته و سپس لثه‌ها و بافت‌های اطراف را برای پشتیبانی بهتر از دندان‌ها و نیز ایجاد دوباره‌ی ظاهری نرمال، بازسازی می‌کند.

زیبایی همراه با خود اعتماد به‌ نفس دارد. هرچه بیشتر لبخند بزنید افراد بیشتری جذب شما می‌شوند. برای یک لبخند تاثیرگذار باید دندان های زیبایی داشته باشید.

زیبایی همراه با خود اعتماد به ‌نفس دارد. اگر بگوییم زمانی که زیبا هستید داشتن اعتماد به ‌نفس کار سختی نیست درست است. یک دلیل بزرگ این است که نگاه‌های مردم شما را اذیت نمی‌کند. زمانی که درباره‌ی چیزی در ظاهر خود نگران هستید با نگاه‌های دیگران روی خودتان احساس راحتی نخواهید داشت. شما فکر می‌کنید همه به مشکلی که در صورتتان است خیره شده‌اند. همه‌ی افراد توجه زیادی به زیبایی صورت خود دارند و به سراغ جراحی بینی، بوتاکس، گونه گذاشتن و … می‌روند اما اغلب کاملاً دندان‌های خود و نقش آن‌ها در چهره‌شان را فراموش می‌کنند.

یک کار تأثیر برانگیز که می‌تواند باعث شود افراد زیادی جذب شما شوند لبخند زدن است. هرچه بیشتر لبخند بزنید افراد بیشتری جذب شما می‌شوند. مردم دوست دارند به خاطر برخورد گرم و صمیمانه‌ی شما به سمتتان بیایند. با این‌ وجود چیزی که اهمیت دارد لبخند زدن با اعتمادبه‌نفس است. لبخندی که با خجالت کشیدن همراه باشد اثر مخربی روی روابط شما خواهد داشت. برای اعتماد به‌ نفس داشتن در زمان لبخند زدن شما باید دندان‌های زیبایی داشته باشید. مسلماً دوست ندارید جزء آن دسته از افراد باشید که هنگام خندیدن دستشان را جلوی دهانشان می‌گیرند تا دندان‌هایشان دیده نشود.

جذابیت ظاهری هر فرد نقش مهمی در روابط او با افراد دیگر دارد. کسانی که ظاهر جذابی دارند بهتر از دیگران می‌توانند در برقراری رابطه و حتی پیدا کردن کار موفق باشند. بازخورد منفی جامعه روی ظاهر فرد اغلب اعتماد به ‌نفس او را پایین می‌آورد و باعث رفتار منفی با خودش می‌شود.

دندان‌ها نقش مهمی در چهره‌ی شما دارند. دندان محافظی برای لب‌های شماست که می‌تواند روی حالت چهره‌تان اثر بگذارد و به صورت شما شکل دهد. در زمان خندیدن یا حرف زدن دندان‌های شما نشان داده می‌شوند و ظاهر آن‌ها می‌تواند به زیبایی چهره‌ی شما اضافه کرده و یا آن را خراب کند. دندان‌هایی با شکل و اندازه‌ی خوب و فاصله‌ی متناسب، در کنار دیگر اجزای صورت، لبخند و چهره‌ای زیبا برای شما می‌سازند.

در نبود کامل دندان‌ها فک بالا و پایین کوتاه شده و بخش‌های پایین صورت از طول درست تنظیم نمی‌شوند، همچنین فاصله‌ی میان بینی و چانه کاهش می‌یابد. لب‌ها نازک شده و به سمت داخل می‌روند. گونه‌ها فرورفته و چروک‌های پوستی نمودار می‌شوند. چانه بیرون زده و بالا می‌رود. در این شرایط فرد ظاهری بسیار مسن پیدا می‌کند و دیگر ظاهر او با سن واقعی‌اش هیچ تطابقی ندارد.

چگونه اعتماد به‌ نفس خود را افزایش دهیم

درست کردن دندان‌ها می‌تواند سلامت شما را بهبود بخشد. اگر با دندان‌های خود مشکل ‌دارید در ابتدا به بهداشت دهان خود خوب رسیده و مسواک زده و نخ دندان بکشید. دو بار در سال نزد دندان ‌پزشک بروید و غذاها و ویتامین‌های سالم بخورید. در برخی موارد برای زیبایی بیشتر دندان‌ها بهتر است از دندان ‌پزشک خود کمک بگیرید و از ترفندهای نوین استفاده کنید.

متخصص دندانپزشکی کودکان مسئول رسیدگی به سلامت دهان و دندان کودکان از نوزادی تا نوجوانی می باشند. آنها تخصص و تجربه مراقبت از دندان ها، لثه و دهان کودکان را در مراحل مختلف کودکی دارا می باشند. دندان های شیری در طول ۶ ماه اول زندگی کودکان شروع به درآمدن می کنند. آنها در ۶ یا ۷ سالگی اولین دندان های شیری خود را از دست می دهند و دندان های اصلی به جای آنها رشد می کنند. بدون رسیدگی لازم در این دوران، کودکان ممکن است با مشکلاتی نظیر پوسیدگی دندان و بیماری های لثه مواجه شوند که می تواند یک عمرعوارض و درد را برای آنان به همراه داشته باشد. امروزه کرم خوردگی دندان که نوعی بیماری عفونی محسوب می شود، ۵ برابر بیشتر از بیماری آسم و ۷ برابر بیشتر از تب یونجه در بین کودکان شیوع پیدا کرده است. ازاین رو امروزه ضرورت دندانپزشکی کودکان بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

جراحی لثه برای بازیابی شکل وعملکرد بافت لثه، رباط پریودنتال و استخوان پشتیبان دندان یا دندان فردی طراحی می‌شود. هدف بلند مدت واقعی هر جراحی پریودنتال، افزایش امید به زندگی دندان‌ها و نیز فایده‌ی آن‌هاست، این جراحی درمانی برای بیماری‌های لثه نیست. اساساً جراحی پریودنتال بافت انتقال یافته به دلیل بیماری را برداشته و سپس لثه‌ها و بافت‌های اطراف را برای پشتیبانی بهتر از دندان‌ها و نیز ایجاد دوباره‌ی ظاهری نرمال، بازسازی می‌کند.

پروتز دندان دراصطلاح به معنی دندان مصنوعی یا تعویض دندان است که انواع مختلفی دارند، از روکش های ساده برای ترمیم یک دندان گرفته تا پروتزهای کامل دندان که دندان مصنوعی نامیده می شوند، جزو پروتز های دندان هستند، دندان پزشکان به دلایل زیبایی یا پزشکی پروتز دندان متحرک و ثابت را تجویز می کنند.

ایمپلنت دندان برای افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند استفاده می شود. ایمپلنت ها توسط متخصصین ایمپلنت و بعد از جراحی دندان در استخوان فک کار گذاشته میشوند. پس از اینکه پایه ایمپلنت به استخوان شما جوش خورد، مانند ریشه برای تاج دندان جدیدی که قرار است جایگزین دندان ازدست رفته شما بشود عمل می کند. در نهایت تاج دندان که مانند دندان طبیعی به نظر برسد، به ایمپلنت متصل می شود و فضای خالی دندان ازدست رفته را پر می کند.

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دندان ها و فک هایی را که در جای نامناسبی قرار می گیرند اصلاح می کند. دندان هایی که در جایگاه نامناسبی قرار می گیرند و شکل نامتعارفی دارند مشکلات بهداشتی مختلفی ایجاد می کنند. تمیز نگه داشتن دندان ها سخت تر می شود. بیماری که دندان های نامرتبی دارد در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری های پریودنتال قرار دارد. این وضعیت به دندان هایی که مسئول جویدن غذا هستند فشار بیشتری وارد می کند و متعاقبا در طولانی مدت عوارض مختلفی به جا می گذارد

وقتی می خندید، آیا احساس می کنید موقع لبخند مقدار زیادی از بافت لثه پیدا می شود . لبخند لثه ای می تواند اثر منفی بر زیبایی لبخند داشته باشد.ولی می توان از طریق روش های مختلف لبخند لثه ای را اصلاح کرد.دو روش  معمول برای اصلاح لبخند لثه ای وجود دارد.

۱)افزایش طول تاج دندان

۲)پایین آوردن لب

لبخند لثه ای چیست؟

وقتی بافت لثه شخص بیش از حد نمایش داده می شود و دندان ها بیش از حد توسط بافت لثه پوشیده شده باشند طوریکه کوتاه به نظر برسند،لبخند لثه ای خواهیم داشت .همچنین اگر ماهیچه ای که وظیفه کنترل حرکت لب بالا را بر عهده دارد بیش از حد فعال باشد ، و باعث شود لب بالا بالاتر از حد معمول قرار بگیرد، در این مواقع بافت لثه بیش از حد نمایان می شود.خط لبخند یا ناحیه زیبایی یا دندان هایی که هنگام لبخند شما نمایش داده می شوند، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارند:

  • شکل و سایز لب ها
  • ماهیچه های صورت شما
  • شکل و ساز دندان های شما
  • بافت لثه

لبخندی استاندارد است که حداقل مقدار بافت لثه را نمایان کند . مقدار بافت لثه در هنگام لبخند باید مقدار بهینه ای داشته باشد.افراد با لبخند لثه ای معمولا لبخند خود را غیر جذاب حس می کنند و اغلب تمایلی به لبخند زدن ندارند .همچنین در مواردی جدی تر ممکن است در غذا خوردن مشکلاتی ایجاد شود  که در طی مدت طولانی باعث بروز عوارضی نیز شود.

درمان لبخند لثه ای :

اگر شخصی لبخند لثه ای داشته باشد با مراجعه به دندانپزشک می تواند آن را بررسی کند و سپس با روش مناسب درمان کند.دوروش مناسب برای درمان لبخند لثه ای وجود دارد ، یک روش افزایش طول تاج است که با بالابردن لثه، طول تاج افزایش پیدا کرده و لثه شخص هنگام خنده نمایان نمی شود.در روش دیگر بخشی از بافت بالای لثه به بخش پایین لب بالا متصل می شود تا هنگام خنده، لب کلفت تر به نظر برسد و روی لثه را پوشانده و از نمایان شدن آن جلوگیری می کند.

کامپوزیت دندان یا ونیر کامپوزیت به منظور رفع شکستگی و از بین بردن فواصل دندانی و همچنین رفع تیرگی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، در فیلم کامپوزیت دندان آماده شده در این مطلب می توانید با روش جدید این درمان آشنا شوید.

امروز قصد داریم در باره کامپوزیت کردن دندان با تکنیک دایرکت ( مستقیم) صحبت کنیم، کامپوزیت دندان روشی کم تهاجم است که برای بازیابی عملکرد دندان ها کاربرد دارد و در پرکردن فواصل بین دندان ها و همچنین طراحی خط لبخند نیز به کار می رود، این تکنیک سریع و پربازده است. برای مثال وقتی شخصی دارای دندان های ساییده و آسیب دیده باشد، می توان با استفاده از کامپوزیت دندان آن ها را اصلاح کرد.برای شروع از مدل شبیه سازی شده استفاده می کنیم. به این صورت که الگوی مومی را از دهان شخص مورد نظر تهیه کرده و ابتدا درمان را روی آن پیاده سازی می کنیم، برای این کار از دو ماتریس یا قالب استفاده می کنیم، اولین قالب از جنس پلی وینیل و شفاف است ، تا حدودی انعطاف پذیری بالایی دارد ( به راحتی کج، و شکل داده می شود) . ولی در راستای عمودی تغییر شکلی ندارد، در مرحله بعد از ماتریس یا قالب دومی که محکم تر است استفاده می کنیم، این قالب برای توزیع یکنواخت مواد نیز کاربرد دارد.

نحوه ونیرکامپوزیت دندان:

ابتدا دندان ها را تمیز کرده و از اسید اچ برای اچینگ (نوعی ژل برای ایجاد سطح میکروسکوپیک بر روی مینا به جهت ایجاد پیوند با رزین ها) استفاده می کنیم، ماتریس یا قالب را روی دندان ها قرار داده و از ماسک برای نواحی که احتیاج به ترمیم ندارند استفاده می کنیم، برای اینکه ماسک محکم شود، باید ماتریس دوم که محکم تر است را روی آن قرار دهیم، بعد از برداشتن ماتریس یا قالب می بینیم که در قالب مقداری اختلاف رنگ وجود دارد، سپس به مینای دندان اسید اچ میزنیم و قالب را روی آن قرار میدهیم ، در نهایت کامپوزیت را به داخل آن تزریق می کنیم، مقداری صبر میکنیم که حباب ها از آن خارج شوند ، قالب دوم را محکم روی آن قرار داده و کامپوزیت را با نور خشک می کنیم، پس از خشک کردن ، قالب دوم را بر میداریم و با فرز، ناحیه ای که تزریق انجام شده را باز میکنیم تا وقتی قالب برداشته می شو د هیچ اثری از اضافات آن باقی نماند .
در فیلم کامپوزیت دندان که توسط گروه آموزشی و درمانی مدرن دوبله و ترجمه شده است می توانید به طور کامل این موضوع را مشاهده کنید.

افرادی هستند که به دلایل ارثی دندان های نامرتبی دارند، همچنین ممکن است دارای ناهنجاری در فک بالا و پایین باشند. ارتودنسی برای این افراد می تواند به مرتب شدن دندان هایشان کمک کند . بسیاری از افراد به دلیل نمایان شدن براکت های فلزی که بر روی دندان ها قرار می گیرد تمایلی به انجام ارتودنسی های ثابت ندارند.امروزه با پیشرفت علم قالب های متحرکی طراحی شده است که در دندانپزشکی به ارتودنسی شفاف معروف است.

ارتودنسی شفاف چیست ؟

به تازگی ارتودنسی شفاف (اینویزالاین ارتودنسی)وارد درمان های دندانپزشکی شده است .این ارتودنسی از طریق تری یا قالب های شفاف بر روی دندان ها قرار می گیرند، که با گذشت زمان باعث حرکت دندان ها می شود، اما هر چند وقت یک بار باید این تری های شیشه ای را متناسب با حرکت دندان ها عوض کرد

نکته مهم این است که این تری ها باید حداقل ۲۲ ساعت بر روی دندان ها قرار گیرد و فقط برای غذا خوردن و یا تمیز کردن دندان ها از دهان خارج شود ، تفاوت آن با ارتودنسی معمولی این است که دارای سیم و کش های اضافی نمی باشد و به راحتی می توان به بهداشت و نظافت دهان توجه کرد .در درمان ارتودنسی بهداشت دهانی بسیار مهم است. در مواقعی که فرد در اجتماع ظاهر می شود و در هنگام خنده به دلیل شفاف بودن تری ها  قابل تشخیص نیستند . همچنین استفاده از این نوع ارتودنسی باید با تشخیص ارتودنتیست باشد و برای افرادی که دارای شرایط کافی برای این نوع درمان می باشند ، استفاده شود؛ زیرا ممکن است نتیجه و رضایت کافی را برای مراجعه کننده نداشته باشد و نیاز به درمان مجدد ارتودنسی باشد.

برای مشاوره جهت استفاده از انواع ارتودنسی جهت مرتب نمودن دندان ها و ویزیت رایگان به بخش نوبت دهی آنلاین مراجعه کنید.

این ویدئو به توضیح درباره ارتودنسی شفاف پرداخته و دوبله و  ترجمه آن توسط گروه آموزشی و درمانی مدرن تهیه گردیده است

شما ممکن است به دلایل گوناگونی دندان های خود را از دست داده باشید یا برای محافظت از دندان آسیب دیده خود به دنبال روکش دندانی باشید .حال این سوال پیش می آید تفاوت ایمپلنت با روکش دندان در چیست؟چرا که دغدغه اصلی اکثر افراد در این مواقع انتخاب بهترین جایگزین برای  دندان از دست رفته یا آسیب دیده است به طوریکه بهترین عملکرد را به همراه زیبایی داشته باشد .

فرق ایمپلنت و روکش (ونیر) چیست؟

به منظور رفع بی دندانی از انواع روکش دندان میتوان استفاده کرد ولی بهتر است تفاوت ایمپلنت با روکش دندان  درنظر گرفته شود.استفاده از ایمپلنت ویا ونیر بستگی به مشکل دندان های شما دارد.به زبان ساده تر ایمپلنت هاجایگزین دندان از دست رفته می باشند،در حالیکه ونیرها لبخند بهتری به شما هدیه می دهند و جنبه زیبایی دارند.اگر دندانتان سالم است، و مشکلات ظاهری مثل لکه، آسیب کوچک یا فاصله ای بین دندان ها وجود دارد؛ ونیرها گزینه بسیار خوبی هستند و در کمترین زمان لبخند مورد انتظار به دست می آید.اگر مشکل شما بزرگ تر است و سلامت دهانتان را تحت تاثیر قرار می دهد برای مثال مواردی مثل از دست دادن دندان، تحلیل استخوان یا لثه، بهتر است به عنوان درمانی موفق از ایمپلنت ها استفاده کنید.

چنانچه به هر دلیلی دندانی از دست بدهید، استخوان فک شما تحلیل می رود،مگر اینکه ریشه دندان شما در استخوان باشد و باعث تحریک آن شود،در اینصورت استخوان تحلیل نمیرود.با پیشرفت تحلیل استخوان، علاوه بر سلامت دهان، سلامت کل بدن به خطر می افتد، چهره شما پیر می شود و قابلیت جویدن را از دست می دهید و حتی در حرف زدن دچار مشکل می شوید.از آنجایی که تحلیل استخوان درد ندارد، شما متوجه آن نمی شوید و فکر می کنید هیچ اتفاقی برای شما نیفتاده، در حالی که این فرآیند کاملا خاموش است.تحلیل استخوان برای همه افرادی که دندان از دست داده اند اتفاق می افتد، پس در صورتی که دچار بی دندانی شدید، ایمپلنت بهترین گزینه جبران آن است.

مزایای استفاده از ایمپلنت دندان:

تفاوت ایمپلنت با روکش دندان

ایمپلنت ها نقش ریشه دندان را دارند و توسط متخصصین طراحی شده اند و جایگزین دندان طبیعی می شوند.بسیار بادوام، پایدار و محکم هستند و سال ها عمر می کنند.جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته بدون آن که به دندان های اطراف کاری داشته باشیم.بازیابی اعتماد بنفس بیمار،بازیابی قابلیت جویدن ، صحبت کردن و هضم غذا،بازیابی بافت های صورت،حمایت از بریج یا دندان مصنوعیطول عمر ایمپلنت ها بیشتر است، و معمولا بین ۲۰ تا ۲۵ سال و حتی تا پایان عمر ماندگاری دارند. ایمپلنت ها مستقیم به استخوان متصل هستند و به شکل محکم پروتز را به فک متصل می کند.

معایب استفاده از روکش دندان:

پس افرادی که دندان دارند و قصد دارند زیبایی آن را بهبود ببخشند، ونیر ها (روکش های دندان) بهترین گزینه ها هستند.ونیرها سرامیک های نازکی هستند که سطح رویی دندان را از لحاظ زیبایی بازسازی می کنند.ونیرها اگر درست به دندان نچسبیده باشند قابل حرکت هستند.حرکت ونیرها در طولانی مدت باعث فاصله گرفتن از لثه و منجر به بیماری دندان و لثه می شود.همچنین طول عمر آن ها در بهترین حالت بین ۱۰ الی ۱۵ سال است.پس وقتی پای سلامت دهان و دندان در میان است، ایمپلنت ها حرف اول را می زنند.

شرکت ویستاتمام حقوق مادي و معنوي اين وب سايت محفوظ و متعلق به کلینیک لبخند با نام تجاري “لــبـخـنـد” ميباشد |www.cliniclabkhand.com © ۲۰۱۹

تماس باما